| Allmänt |
| Plattformsteknik | Intel vPro Enterprise |
| Typ | Arbetsstation |
| AI-nivå | AI Workstation |
| Kombinerade tjänster | 3 års grundläggande på plats |
| Formfaktor för produkt | Tower |
| Embedded Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Färg | Svart |
| Processor / Chipuppsättning |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 265 |
| Klockfrekvens | 2.4 GHz (P-kärna)/ 1.8 GHz (E-kärna) |
| Max. turbohastighet | 5.3 GHz (P-kärna)/ 4.6 GHz (E-kärna) |
| Antal kärnor | 20-core |
| Antal CPU | 1 |
| Max. CPU-antal | 1 |
| Huvudfunktioner för processor | 20 trådar, 65W CPU |
| Kretstyp | Intel Q870 |
| Neural processor enhet (NPU) |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-prestanda upp till (TOPS) | 13 TOPS |
| Total processorprestanda upp till (TOPS) | 33 TOPS |
| AI-datatypstöd på NPU | INT8 |
| Stöd för sparsamhet | Ja |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Stöd för Windows Studio-effekter | Ja |
| Cacheminne |
| Installerad storlek | 30 MB |
| Cache/processor | 30 MB |
| RAM |
| Installerad storlek | 32 GB (installerad) / 128 GB (max) |
| Teknik | DDR5 SDRAM - icke ECC |
| Effektiv minneshastighet | 5600 MT/s |
| Minneshastighet | 5600 MT/s |
| Formfaktor | DIMM 288-pin |
| Kortplatser | 4 (Total) / 3 (tom) |
| Konfigurationsegenskaper | 1 x 32 GB |
| Hårddisk |
| Typ | SSD - M.2 2280 |
| Kapacitet | 1 x 1 TB |
| Typ av gränssnitt | PCI Express 4.0 x4 |
| Egenskaper | Self-Encrypting Drive, NVM Express (NVMe), Performance |
| Kontrollerkort |
| Typ | 1 x SATA |
| Typ av styrgränssnitt | SATA 6Gb/s |
| Optisk lagring |
| Typ | Ingen optisk drivenhet |
| Bildskärm |
| Bildskärmstyp | Ingen. |
| Grafikstyrenhet |
| Grafikprocessor | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - upp till 8 TOPS |
| Videogränssnitt | DisplayPort |
| Ljudutgång |
| Standarder som följs | HD-ljud |
| Inmatningsenhet |
| Typ | Mus (endast på utvalda marknader), tangentbord (endast på utvalda marknader) |
| Tangentbord |
| Namn tangentbord | Dell KB216 Wired Keyboard |
| Mus |
| Musnamn | Dell MS116 Wired Mouse |
| Nätverk |
| Ethernet-styrenhet | Intel I219-LM |
| Datalänkprotokoll | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Expansion/Anslutning |
| Fack | 1 intern 3.5" 1 intern 5,25-tums Slim Line |
| Kortplatser | 1 PCIe x16 (full längd) 1 PCIe x1 (full längd) 1 PCIe x4 (öppna änder) 1 PCIe x4 (x2-läge, öppen) 2 M.2 Card - 2230/2280 (för SSD) 1 M.2 Card - 2230 (för SSD) 1 (totalt)/ 1 (ledig) x M.2 Card - 2230 (för fjärrlös modul) |
| Gränssnitt | 1 x LAN (Gigabit Ethernet) - RJ-45 2 x USB 2.0 (en av dem med PowerShare) 1 x USB-C 3.2 Gen 2x2 1 x USB 3.2 Gen 2 3 x USB 3.2 Gen 1 2 x USB 2.0 (stödjer SmartPower På) 1 x USB 3.2 Gen 2 3 x DisplayPort 1.4a 1 x hörlurar/mikrofon |
| Diverse |
| Stöld-/inbrottsskydd | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), hänglåsögla, intrångsomkopplare till chassi |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Typ av prissättning | Build To Plan (BTP) |
| Strömtillförsel |
| Typ av enhet | Nätaggregat |
| Nätspänning | AC 90-264 V (50/60 Hz) |
| Effekt | 360 watt |
| 80 PLUS-certifiering | 80 PLUS Platinum |
| Operativsystem / Programvara |
| Medföljande OS | Windows 11 Pro |
| Mjukvara | Aktivera Microsoft 365 för en 30-dagars provperiod |
| Hållbarhetsinformation |
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Silver |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Koldioxidavtryck | 169 kg koldioxidutsläpp |
| Tillverkning (kg CO2e) | 79 |
| Logistik (kg CO2e) | 13 |
| Användning (kg CO2e) | 69 |
| EOL (kg CO2e) | 8 |
| Totalt kol utan användningsfas (kg CO2e) | 100 |
| Mått och vikt |
| Bredd | 15.4 cm |
| Djup | 29.3 cm |
| Höjd | 32.43 cm |
| Vikt | 4.61 kg |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80 % (icke-kondenserande) |