Hem : Produkter : Datorer : Övriga : AOpen
AOpen Digital Engine DE3129 - SFF N-series N100 - SSD 128 GB
Information
TillverkareAOpen
Artnr
91.DEV00.E1D0
EAN
4711338348738
| Allmänt |
| Typ | PC |
| Formfaktor för produkt | SFF |
| Inbyggda enheter | Termisk modul, watchdog timer |
| Embedded Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Lokalisering | Region: EU |
| Processor / Chipuppsättning |
| CPU | Intel N-series N100 |
| Max. turbohastighet | 3.4 GHz |
| Antal kärnor | Fyrkärnig |
| Antal CPU | 1 |
| Max. CPU-antal | 1 |
| Huvudfunktioner för processor | Intel Smart Cache |
| Cacheminne |
| Installerad storlek | 6 MB |
| Cache/processor | 6 MB |
| RAM |
| Installerad storlek | 16 GB (max) |
| Teknik | DDR5 SDRAM |
| Effektiv minneshastighet | 4800 MHz |
| Minneshastighet | 4800 MHz |
| Formfaktor | SO DIMM 288-pin |
| Kortplatser | 1 (Total) |
| Egenskaper | Minnesarkitektur med en kanal |
| Hårddisk |
| Typ | SSD |
| Kapacitet | 1 x 128 GB |
| Optisk lagring |
| Typ | Ingen optisk drivenhet |
| Bildskärm |
| Bildskärmstyp | Ingen. |
| Grafikstyrenhet |
| Grafikprocessor | Intel UHD Graphics |
| Videogränssnitt | HDMI |
| Ljudutgång |
| Ljudutgångsläge | Stereo |
| Standarder som följs | HD-ljud |
| Nätverk |
| Ethernet-portar | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet-styrenhet | Intel I226-V |
| Datalänkprotokoll | 2.5 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Expansion/Anslutning |
| Kortplatser | 1 M.2 Card - 2280 (Key M) 1 M.2 Card - 2230 (tangent E, för trådlös modul) |
| Gränssnitt | 1 x LAN (2.5Gigabit Ethernet) - RJ-45 (1 bakre) 4 x USB 2.0 - Type A (2 på framsidan, 2 på baksidan) 1 x seriell (RS-232) (1 fram) 2 x HDMI (2 bakre) 2 x USB 3.2 - Type A (2 bakre) 1 x ljudingång/hörlurar - mini-jack (1 bakre) |
| Diverse |
| Standarder som följs | EDID-kompatibel, BSMI, CB, FCC, NRTL |
| Strömtillförsel |
| Typ av enhet | Strömadapter |
| Nätspänning | AC 100-240 V |
| Effekt | 40 watt |
| Operativsystem / Programvara |
| Medföljande OS | Windows 11 IoT Enterprise LTSC (förinstallerat) |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Mått och vikt |
| Bredd | 16.6 cm |
| Djup | 15.8 cm |
| Höjd | 2.5 cm |
| Vikt | 800 g |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | -20 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 90 % (icke-kondenserande) |
|