Hem : Produkter : Tillbehör : Tillbehör - övrigt : Kensington
Kensington VeriMark NFC+ - Fingeravtrycksläsare - NFC, USB - TAA-kompatibel
Information
TillverkareKensington
Artnr
K64738WW
| Allmänt |
| Typ av enhet | Fingeravtrycksläsare |
| Typ av gränssnitt | NFC, USB |
| Bredd | 1.8 cm |
| Djup | 4.8 cm |
| Höjd | 0.4 cm |
| Expansion/Anslutning |
| Anslutningar | 1 x USB - 4-stifts USB typ A |
| Diverse |
| Standarder som följs | FIDO U2F certified, FIDO2 CTAP2.1, FIDO nivå 2 (L2) certifierad, IP68 |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Programvara / Systemkrav |
| Operativsystem erfordras | Microsoft Windows 10 / 11, Apple MacOS, Linux, Apple iOS, Android, Google Chrome OS |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
|