Hem : Produkter : Projektorer : Projektorer : InFocus
InFocus LightPro IN1142 - DLP-projektor - LED - bärbar - 700 lumen - WXGA (1280 x 800) - 16:10 - 720p
Information
TillverkareInFocus
Artnr
IN1142
EAN
0797212980595
| Allmänt |
| Typ av enhet | DLP-projektor - 720p |
| Inbyggda enheter | Högtalare |
| Projektor |
| Ljusstyrka | 700 lumen |
| Kontrastförhållande | 10000:1 |
| Bildstorlek | 51 cm - 457 cm |
| Projektionsavstånd | 0.9 m - 2.4 m |
| Projiceringsförhållande | 1.4:1 |
| Homogenitet | 50 % |
| Upplösning | WXGA - WXGA (1280 x 800) |
| Ursprungligt visningsformat | 16:10 |
| Max synkroniseringskapacitet (V x H) | 85 Hz x 91.1 kHz |
| Typ av lampa | LED |
| Lamplivslängd | Upp till 30000 timme/timmar |
| OSD-språk | Kinesiska (traditionell), kinesiska (förenklad), engelska, tyska, franska, italienska, portugisiska, svenska, ryska, spanska, holländska |
| Egenskaper | Auto Vertical Keystone, stöd för visningsformatet 16:9, stöd för bildproportion 16:10, stöd för bildförhållande 4:3 |
| Lins |
| Fokuseringstyp | Manuell |
| Zoomfaktor | 1.8x |
| Riktning för keystone-korrigering | Vertikal |
| Vertikal keystone-korrigering | -40 / +40 |
| Videoingång |
| TV-system | NTSC, SECAM, PAL, PAL-N, PAL-M, NTSC 4.43, PAL 60 |
| Videogränssnitt | HDMI |
| Videoformat | 480p, 720p, 1080i, 480i, 576i, 576p |
| Högtalare |
| Typ | Integrerad |
| Ljudutgångsläge | Mono |
| Uteffekt / kanal | 1 Watt |
| Högtalare | 1 x blandad kanal |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI - 19-stifts HDMI typ A 1 x USB - 4-stifts USB typ A 1 x linjeutgång för ljud - mini-phone stereo 3.5 mm |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Fodral, fjärrkontroll |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel |
| Standarder som följs | CB, FCC |
| Strömtillförsel |
| Nätspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Energiförbrukning vid drift | 65 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Dimensioner och vikt |
| Bredd | 17 cm |
| Djup | 13.8 cm |
| Höjd | 4.25 cm |
| Vikt | 800 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år Begränsad garanti - tillbehör - 90 dagar |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 85 % (icke-kondenserande) |
| Ljudnivå | 34 dBA |
|