| Allmänt |
| Typ av enhet | DLP-projektor - 1080p |
| 3D-kapabel | Ja (3D-glasögon säljs separat) |
| Inbyggda enheter | Stereohögtalare |
| Nätverk | Ethernet |
| Projektor |
| Ljusstyrka | 4000 lumen |
| Ljusstyrka (reducerad) | 3400 lumen |
| Kontrastförhållande | 3000:1 |
| Bildstorlek | 76 cm - 760 cm |
| Projektionsavstånd | 1.2 m - 10 m |
| Projiceringsförhållande | 1.37 - 2.05:1 |
| Upplösning | Full HD - Full HD (1920 x 1080) (okomprimerat)/ 1920 x 1200 (storleksändrad) |
| Ursprungligt visningsformat | 16:9 |
| Max synkroniseringskapacitet (V x H) | 120 Hz x 91.1 kHz |
| Typ av lampa | 280 Watt |
| Lamplivslängd | Upp till 2000 timme/timmar - normalt läge Upp till 3000 timme/timmar - ekonomiläge |
| Kontroller och justeringar | Trapetskorrektion, zoom |
| OSD-språk | Danska, indonesiska, kinesiska (traditionell), kinesiska (förenklad), vietnamesiska, engelska, tyska, franska, italienska, norska, portugisiska, Polish, finska, svenska, ryska, spanska, holländska, turkiska, arabiska, koreanska |
| Egenskaper | JPEG-fotouppspelning, DLP 3D Ready, Wireless Ready, Crestron RoomView, AMX Device Discovery |
| Lins |
| Zoomfaktor | 1.75x |
| Typ av keystone-korrigering | Digital |
| Riktning för keystone-korrigering | Vertikal |
| Vertikal keystone-korrigering | -40 / +40 |
| Videoingång |
| TV-system | NTSC, SECAM, PAL, PAL-N, PAL-M, NTSC 4.43, PAL 60 |
| Analog videosignal | RGB, S-video, sammansatt video, komponentvideo |
| Digital videostandard | High-Definition Multimedia Interface (HDMI) |
| Videogränssnitt | VGA, HDMI, component video, composite video, S-Video |
| Videoformat | 480p, 720p, 1080i, 1080p, 480i, 576i, 576p |
| Bildöverföringsprotokoll för LAN och trådlöst | Kabelanslutet LAN |
| Högtalare |
| Typ | Integrerad |
| Ljudutgångsläge | Stereo |
| Uteffekt / kanal | 10 Watt |
| Högtalare | 2 x höger / vänster kanal |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 2 x VGA-ingång - 15 pin HD D-Sub (HD-15) 1 x S-videoingång - 4-stifts mini-DIN 1 x ingång för sammansatt video - RCA 2 x HDMI-ingång - 19-stifts HDMI typ A 1 x linjeingång för ljud - RCA x 2 2 x linjeingång för ljud - mini-phone stereo 3.5 mm 1 x mikrofoningång - minitelefon 3,5 mm 1 x VGA-utgång - 15 pin HD D-Sub (HD-15) 1 x linjeutgång för ljud - mini-phone stereo 3.5 mm 1 x nätverk - RJ-45 1 x USB - 4-stifts USB typ A 1 x USB - mini-USB typ B 1 x nätverk - RJ-45 (hantering) 1 x seriellt RS-232C (hantering) 1 x videoingång för komponenter - RCA x 3 |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Fjärrkontroll |
| Medföljande kablar | 1 x VGA-kabel |
| Säkerhetsegenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), PIN-kod |
| Standarder som följs | UL, VCCI, C-Tick, cUL, GS, NOM, PCT, SASO, CB, CCC, PSB, FCC, IRAM, PSE Mark, KC, CECP |
| Strömtillförsel |
| Nätspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Energiförbrukning vid drift | 360 Watt |
| Strömkonsumtion, drift (viloläge) | 1 Watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Medföljande programvara | ProjectorNet |
| Dimensioner och vikt |
| Bredd | 32.6 cm |
| Djup | 26.5 cm |
| Höjd | 12.2 cm |
| Vikt | 3.7 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år Begränsad garanti - lampa - 6 månader Begränsad garanti - tillbehör - 90 dagar |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 85 % (icke-kondenserande) |
| Ljudnivå | 33 dB |
| Ljudemission (ekonomiläge) | 31 dB |
|