| Allmänt |
| Typ av enhet | DLP-projektor - 720p |
| 3D-kapabel | Ja (3D-glasögon säljs separat) |
| Inbyggda enheter | Högtalare |
| Lokalisering | Världsomspännande |
| Projektor |
| Ljusstyrka | 3500 lumen |
| Ljusstyrka (reducerad) | 3200 lumen |
| Kontrastförhållande | 15000:1 |
| Projiceringsförhållande | 1.5 - 1.8:1 |
| Upplösning | WXGA - WXGA (1280 x 800) (okomprimerat)/ 1920 x 1200 (storleksändrad) |
| Ursprungligt visningsformat | 16:10 |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Max synkroniseringskapacitet (V x H) | 120 Hz x 91 kHz |
| Typ av lampa | 240 Watt |
| Lamplivslängd | Upp till 3500 timme/timmar - normalt läge Upp till 7000 timme/timmar - ekonomiläge |
| Kontroller och justeringar | Trapetskorrektion |
| OSD-språk | Danska, ungerska, Tjeckiska, indonesiska, kinesiska (traditionell), kinesiska (förenklad), vietnamesiska, engelska, tyska, franska, italienska, norska, portugisiska, Polish, finska, svenska, ryska, spanska, holländska, turkiska, arabiska, rumänska, koreanska, Persiska |
| Egenskaper | Eco-Mode-teknik, blackboardläge, färghjul med 6 segment, Closed Caption, JPEG-fotouppspelning, MP3-uppspelning, BrilliantColor, DLP 3D Ready, stöd för visningsformatet 16:9, Whiteboardläge, BMP-fotouppspelning, stöd för bildproportion 16:10, stöd för DFOC-filer, Stöd för PPT-filer, stöd för XLS-filer, Stöd för PDF-filer, stöd för bildförhållande 4:3, uppgraderbar fast programvara, WAV-uppspelning, OGG-uppspelning, DOCX-filstöd, PPTX-filstöd, XLSX-filsupport, WMA-uppspelning, AAC-uppspelning, MP1-uppspelning |
| Lins |
| Typ | Standardlins |
| Fokuseringstyp | Manuell |
| Zoomtyp | Manuell |
| Zoomfaktor | 1.1x |
| Riktning för keystone-korrigering | Vertikal |
| Vertikal keystone-korrigering | -40 / +40 |
| Videoingång |
| TV-system | NTSC, SECAM, PAL |
| Analog videosignal | RGB, S-video, sammansatt video |
| Videogränssnitt | VGA, HDMI, composite video, S-Video |
| Videoformat | 480p, 720p, 1080i, 1080p, 480i, 576i, 576p |
| Format för digital video | MPEG-1, MPEG-4, MJPEG, WMV, XviD, H.264, H.263, RV3, RV4 |
| Mediespelare |
| Lagringskapacitet | 2 GB blixt |
| Högtalare |
| Typ | Integrerad |
| Ljudutgångsläge | Mono |
| Uteffekt / kanal | 2 Watt |
| Högtalare | 1 x blandad kanal |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x ingång för sammansatt video - RCA 1 x VGA-utgång - 15 pin HD D-Sub (HD-15) 1 x seriell RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) 1 x S-videoingång - 4-stifts mini-DIN 2 x linjeingång för ljud - mini-phone stereo 3.5 mm 1 x linjeutgång för ljud - mini-phone stereo 3.5 mm 1 x USB - 4-stifts mini-USB typ B 2 x VGA-ingång - 15 pin HD D-Sub (HD-15) 1 x HDMI - 19-stifts HDMI typ A 1 x USB - 4-stifts USB typ A 1 x USB - 4-stifts USB typ B |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Fjärrkontroll |
| Medföljande kablar | 1 x VGA-kabel |
| Säkerhetsegenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), PIN-kod, stöldskyddsfäste |
| Standarder som följs | UL, cUL, FCC |
| Dimensioner och vikt |
| Bredd | 29.2 cm |
| Djup | 22 cm |
| Höjd | 10.8 cm |
| Vikt | 2.45 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 1 år Begränsad garanti - lampa - 6 månader Begränsad garanti - tillbehör - 90 dagar |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Ljudnivå | 32 dB |
| Ljudemission (ekonomiläge) | 30 dB |
|