Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : C2G
C2G HDMI Ultra-Slim HDBaseT + RS232 And IR Over Cat Extender Box Receiver - 4K 60Hz - Video/ljud/seriell förlängare - mottagare - HDMI, HDBaseT 2.0 - över CAT 5e/6/6a/7 - upp till 70 m
Information
TillverkareC2G
Artnr
C2G31015
EAN
0757120310150
| Allmänt |
| Typ av enhet | Video/ljud/seriell förlängare (mottagare) |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Australien, Storbritannien, Förenta Staterna, Europa |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI, HDBaseT 2.0 |
| Dataöverföringshastighet | 10.2 Gbps |
| Frekvensband | 340 MHz |
| Max upplösning | 4K @ 60 Hz |
| Max överföringsavstånd | 70 m |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning, status, HDCP, länk |
| Funktioner | Inbyggd DIP-omkopplare, CEC-passthrough, LPCM 7.1 support, Dolby TrueHD support, DTS-HD Master Audio support, fungerar med Dolby Atmos, fungerar med DTS:X, 4KV ESD-skydd (kontakturladdning), 8KV ESD-skydd (luftrumsurladdning), dubbelriktad IR, dubbelriktad ström över kabel (PoC), kompatibel med HDR 4K60 8 bitars 4:2:0, VS010 chipset |
| Standarder som följs | HDCP 2.2 |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDBaseT (inmatning) - RJ-45 hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x RS-232 (genomströmning/firmware-uppdatering) - 3-stifts Phoenix hona 1 x IR (inmatning) - mini jack hona 1 x IR (utmatning) - mini jack hona |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | 4 strömkontaktadaptrar, IR-sensor, 2 monteringsfästen, dubbelsidig tejp, 3-stifts Phoenix-anslutning, IR-bredbandsmottagare |
| Standarder som följs | FCC Part 15, EMI |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Nätspänning | DC 18 V |
| Energiförbrukning vid drift | 8.88 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 10.88 cm |
| Djup | 6.42 cm |
| Höjd | 1.5 cm |
| Vikt | 180 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 45 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 90 % (icke-kondenserade) |
|