Hem : Produkter : Minnen : Flash : SanDisk
SanDisk Ultra GO - Flash-minneskort - 128 GB - A1 / UHS-I U1 / Class10 - mikroSDXC UHS-I
Information
TillverkareSanDisk
Artnr
SDSQUGN-128G-GN6MN
EAN
0619659227432
| Allmänt |
| Produkttyp | Flash-minneskort |
| Minneskapacitet | 128 GB |
| Minne |
| Hastighetsklass | A1 / UHS-I U1 / Class10 |
| Läshastighet | Upp till 190 MB/s |
| Formfaktor | mikroSDXC UHS-I minneskort |
| Teknik | NAND Flash |
| Programvara / Systemkrav |
| Medföljande programvara | SanDisk Memory Zone |
| Operativsystem erfordras | Apple MacOS 10.13 eller senare, Windows 10 eller senare, Android |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 10 år |
| Mått och vikt |
| Bredd | 10.92 mm |
| Djup | 14.99 mm |
| Höjd | 1.02 mm |
| Vikt | 0.26 g |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | -25 °C |
| Max temperatur vid drift | 85 °C |
|