Hem : Produkter : Komponenter : Processorer : Hewlett Packard Enterprise
Intel Xeon Gold 6438Y+ - 2 GHz - 32-core - 64 trådar - 60 MB cache - FCLGA4677 Socket
Information
TillverkareHewlett Packard Enterprise
Artnr
P49615-B21
EAN
0190017561608
| Allmänt |
| Produkttyp | Processor |
| Processor |
| Typ / Formfaktor | Intel Xeon Gold 6438Y+ |
| Antal kärnor | 32-core |
| Antal trådar | 64 trådar |
| Cache | 60 MB |
| Cacheminnesinformation | L3 - 60 MB |
| Antal processorer | 1 |
| Klockfrekvens | 2 GHz |
| Max. turbohastighet | 4 GHz |
| Kompatibel processorsockel | FCLGA4677 Socket |
| Termisk avledningseffekt | 205 W |
| Arkitekturegenskaper | Intel Turbo Boost Technology 2.0, Flertrådsteknik, Intel 64 Technology |
|