Hem : Produkter : Komponenter : Grafikkort : Lenovo
NVIDIA RTX PRO 4000 - Grafikkort - RTX PRO 4000 Blackwell - 24 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x16 - 4 x DisplayPort - brun låda
Information
TillverkareLenovo
Artnr
4X61T95636
EAN
0195892133506
| Allmänt |
| Typ av enhet | Grafikkort |
| Busstyp | PCI Express 5.0 x16 |
| Grafikmotor | NVIDIA RTX PRO 4000 Blackwell |
| Max upplösning | 7680 x 4320 vid 100 Hz |
| Maximal upplösning | DisplayPort: 7680 x 4320 vid 100 Hz (två skärmar) / 3840 x 2160 vid 165 Hz (fyra skärmar) |
| Max antal bildskärmar som stöds | 4 |
| Gränssnittsdetaljer | 4 x DisplayPort |
| Egenskaper | Error Correcting Codes (ECC) Memory, Förbättrade streamingmultiprocessorer (SMs), air cooling system, 5:e gen tensor-kärnor, 4:e generationens Ray Tracing-kärnor, NVIDIA Blackwell GPU architecture, överspänningsskydd |
| Minne |
| Storlek | 24 GB |
| Teknik | GDDR7 SDRAM |
| Bandbredd | 672 GBps |
| Systemkrav |
| Operativsystem erfordras | Windows 10, Windows 11 |
| Diverse |
| Energiförbrukning vid drift | 140 Watt |
| Medföljande kablar | 1 x 16-stifts 12VHPWR strömkabel - 27 cm 1 x 16-stifts 12VHPWR strömkabel - 42 cm 1 x 8-stifts PCI Express till 2x6-stifts PCI Express-nätadapter - 10 cm 1 x 8-stifts PCI Express till 2x6-stifts PCI Express-nätadapter - 20 cm |
| Standarder som följs | DisplayPort 2.1b, BSMI, FCC, ICES-003, VCCI, KCC-EMC, RCM EMC, CB, Morocco DoC |
| Bredd | 3.85 cm |
| Djup | 26.76 cm |
| Höjd | 10.486 cm |
| Vikt | 1.018 kg |
| Paketdetaljer | Brun låda |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 90 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% RH |
|