Samsung ViewFinity S8 S27A800UJP - S80UA Series - LED-skärm - 4K - 27" - HDR
Samsung ViewFinity S8 S27A800UJP - S80UA Series - LED-skärm - 4K - 27" - HDR LS27A800UJPXEN
Dolt pris
Information
Beställningsvara
SamsungTillverkareSamsungArtnr
LS27A800UJPXEN
EAN
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Inbyggda enheterUSB 3.0-/USB-C-hubb
USB-strömförsörjning90 watt
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösning4K 3840 x 2160 vid 60 Hz
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande1000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala99% sRGB
Responstid5 ms
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
BakgrundsbelysningsteknikLED-bakgrundsbelysning
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)61.55 cm x 19.64 cm x 55.19 cm - med ställ
Vikt6.7 kg
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.2
HDMI
USB-C (ström upp till 90W)
3 x USB 3.0
Hörlurar (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-2/+25
Vridningsvinkel60
Rotationsvinkel-2/+92
Höjdjustering120 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat)
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x USB-C-kabel
Standarder som följsTUV Rheinland Intelligent Eye Care Certification
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V
Strömförbrukning för SDR (På-läge)26 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)37 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)26.1 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.55 cm - djup: 4.27 cm - höjd: 36.82 cm - vikt: 4.7 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd68.6 cm
Emballagets djup17.1 cm
Emballagets höjd45 cm
Emballagets vikt8.4 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Displays 8, TCO Certified Displays 9
ENERGY STAR-certifieradJa
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift10 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift10 - 80 % (icke-kondenserande)